Eaton DR2-4200-15
SKU: CS4851981MPN: DR2-4200-15Alternate Part #: DR2420015UPC/EAN: 786680170737
Product Details
Eaton Load Reactor, 200 A, NEMA 1, R2 Load side reactor, 0.185mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 200 A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.185mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |