Eaton DR2-4200-13
SKU: CS4851980MPN: DR2-4200-13Alternate Part #: DR2420013UPC/EAN: 786680170720
Eaton load reactor
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Load Reactor, 200 A, NEMA 1, R2 Load side reactor, 0.11mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 200 A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.11mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |