Eaton DR2-5200-15
SKU: CS4852057MPN: DR2-5200-15Alternate Part #: DR2520015UPC/EAN: 786680170966
Product Details
Eaton Load Reactor, 200 A, NEMA 1, R2 Load side reactor, 0.185mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 200 A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.185mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |