Eaton DR1-4156-03
SKU: CS4851681MPN: DR1-4156-03Alternate Part #: DR1415603UPC/EAN: 786680171505
Product Details
Eaton Line Reactor, 156 A, Open, R1 Line side reactor, 0.155mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 156A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.155mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |