Eaton C3000K4D
SKU: CS4846023MPN: C3000K4DUPC/EAN: 786680001857
Eaton Type MTK industrial control transformer







Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton type MTK, industrial control transformer, pv: 380/400/415v, taps: none, sv: 110/220v, 115°c, 3000 va, cu magnet wire
Attributes
| Coil Material | Copper windings |
| Design | MTK |
| Primary Voltage | 380/400/415 V |
| Secondary Voltage | 110/220 V |
| Temperature Rating | 115°C |
| Type | Industrial Control Transformer |
| Volt Ampere Rating | 3000 VA |
Specifications
| SKU | CS4846023 |
|---|---|
| MPN | C3000K4D |
| UPC/EAN | 786680001857 |

