Eaton CV3110W
SKU: CS4841992MPN: CV3110WAlternate Part #: 6628C55G11UPC/EAN: 786685953632
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker





$1,499.36
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker,Molded Case Circuit Breaker,100 A,65 kAIC,Three-pole,240 V,CV,Load terminals
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Circuit Breaker Type | CV |
| Interrupt Rating | 65 kAIC |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Terminals | Load |
| Type | Molded Case Circuit Breaker |
| Voltage Rating | 240 V - 240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4841992 |
|---|---|
| MPN | CV3110W |
| Alternate Part # | 6628C55G11 |
| UPC/EAN | 786685953632 |


