Eaton CHP22N125X2
SKU: CS4839208MPN: CHP22N125X2UPC/EAN: 786679189726
Eaton CH convertible loadcenter





$252.94
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton CH PON ¾-inEaton CH loadcenter, 125A, convertible, 22 spaces
Attributes
| Amperage Rating | 125 A |
| Box Size | X2 |
| Bus Material | Copper |
| Cover | X2 |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Enclosure Material | Metallic |
| Feed Type | Top/bottom |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Number Of Circuits | 22.0000 |
| Number Of Spaces | 22.0000 |
| Number Of Wires | 3 |
| Phase | Single-phase |
| Type | Convertible |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4839208 |
|---|---|
| MPN | CHP22N125X2 |
| UPC/EAN | 786679189726 |









