Eaton AN13MN0TD5G175
SKU: CS4829469MPN: AN13MN0TD5G175Alternate Part #: 3-3122-008AUPC/EAN: 786685629742
Product Details
Eaton Space-Saving NEMA Starter, Full voltage non-reversing, XTOE electronic overload relay, NEMA Size 4 open enclosure - 135 A, Horizontal mounting, 24 Vdc coil voltage, C440 ground fault feature set - 35–175 A
Attributes
| Amperage Rating | 135 A |
| Circuit Protection | Ground fault |
| Coil Voltage | 24 Vdc |