Eaton AN13BN0TD5G020
SKU: CS4829342MPN: AN13BN0TD5G020Alternate Part #: 3-2590-1172AUPC/EAN: 786685628455
Product Details
Eaton Space-Saving NEMA Starter, Full voltage non-reversing, XTOE electronic overload relay, NEMA Size 0 open enclosure - 18 A, Horizontal mounting, 24 Vdc coil voltage, C440 ground fault feature set - 4–20 A
Attributes
| Amperage Rating | 18 A |
| Circuit Protection | Ground fault |
| Coil Voltage | 24 Vdc |