Eaton AN13CN0TD5E045
SKU: CS4829386MPN: AN13CN0TD5E045Alternate Part #: 3-2590-1214AUPC/EAN: 786685628899
Product Details
Eaton Space-Saving NEMA Starter, Full voltage non-reversing, XTOE electronic overload relay, NEMA Size 1 open enclosure - 27 A, Horizontal mounting, 24 Vdc coil voltage, C440 standard feature set - 9–45 A
Attributes
| Amperage Rating | 27 A |
| Coil Voltage | 24 Vdc |