Square D LA4KA1U
SKU: CS4811560MPN: LA4KA1U
TeSys K, Suppressor module, RC circuit, 110...250V

Contact us for pricing and availability
Product Details
TeSys K - Suppressor module, RC circuit, 110...250 V
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -25-50 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -25-50 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -50-80 °C |
| Device Short Name | LA4K |
| Mounting Location | front side |
| Mounting Mode | clip-on |
| Product Certifications | CSA# #UL |
| Product Compatibility | CA2K# #LC1K# #LC7K |
| Product Or Component Type | suppressor module |
| Quantity Per Set | set of 5 |
| Range | TeSys |
| Standards | IEC 60947-5-1# #EN 60947-5-1# #UL 60947-5-1# #CSA C22.2 No 60947-5-1# #GB/T 14048.5 |
| Suppressor Technology | RC circuit |
Specifications
| SKU | CS4811560 |
|---|---|
| MPN | LA4KA1U |








