Square D LA4KC1B
SKU: CS1649777MPN: LA4KC1B
TeSys K, Suppressor module, bidirectional peak limiting diode, 12...24V

Contact us for pricing and availability
Product Details
TeSys Suppressor Module
- Suppressor Technology: Bidirectional Peak Limiting Diode* Control Circuit Voltage: 12-24V* Local Signaling: LED* Degree of Protection: IP2x conforming to VDE 0106
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -25-50 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -25-50 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -50-80 °C |
| Device Short Name | LA4K |
| Mounting Location | front side |
| Mounting Mode | clip-on |
| Product Certifications | CSA# #UL |
| Product Compatibility | LP1K# #LP4K# #CA3K |
| Product Or Component Type | suppressor module |
| Quantity Per Set | set of 5 |
| Range | TeSys |
| Standards | IEC 60947-5-1# #EN 60947-5-1# #UL 60947-5-1# #CSA C22.2 No 60947-5-1# #GB/T 14048.5 |
| Suppressor Technology | bidirectional peak limiting diode |
Specifications
| SKU | CS1649777 |
|---|---|
| MPN | LA4KC1B |









