Square D LA4KE1FC
SKU: CS1649784MPN: LA4KE1FC
TeSys K, Suppressor module, varistor, 50...129 V

$14.94
UnitAvailable on backorder
Product Details
TeSys K Suppressor Module
- Suppressor Technology: Varistor (Peak Limiting)* Control Circuit Voltage: 50-129V AC/DC* Quantity per set: Set of 5
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -25-50 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -25-50 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -50-80 °C |
| Device Short Name | LA4K |
| Mounting Location | front side |
| Mounting Mode | clip-on |
| Product Certifications | UL# #CSA |
| Product Compatibility | LC1K# #LP1K# #LP4K# #CA2K# #CA3K |
| Product Or Component Type | suppressor module |
| Quantity Per Set | set of 5 |
| Range | TeSys |
| Standards | IEC 60947-5-1# #EN 60947-5-1# #UL 60947-5-1# #CSA C22.2 No 60947-5-1# #GB/T 14048.5 |
| Suppressor Technology | varistor (peak limiting) |
Specifications
| SKU | CS1649784 |
|---|---|
| MPN | LA4KE1FC |









