Dwyer OSW-100
SKU: CS4119755MPN: OSW-100Alternate Part #: 124446-01
OSW-100 CORNER OCCUPANCY SNSR
$153.99
UnitAvailable on backorder
Product Details
Wall or corner mount infrared dual element occupancy sensor.
Attributes
| Ambient Operating Temperature | -4 to 140°F (-20 to 60°C). |
| Commodity Code | R3GA |
| Compliance | CE. |
| Control Output Rating | SPDT, 0.2A @ 30 VDC. |
| Detectable Speed | 0.33 to 9.8 ft/sec (0.1 to 3.0 m/sec). |
| Infrared Sensor | Dual element. |
| Power Consumption | Standby: 5 mA, Operating: 18 mA. |
| Power Requirement | 22 to 26 VAC/DC. |
| Range | 49.2 ft (15 m). |
Specifications
| SKU | CS4119755 |
|---|---|
| MPN | OSW-100 |
| Alternate Part # | 124446-01 |



