Dwyer OSC-200
SKU: CS4119754MPN: OSC-200Alternate Part #: 124446-00
OSC-200 CEILING OCCUPANCY SNSR
$211.31
UnitAvailable on backorder
Product Details
Ceiling mount infrared dual element occupancy sensor.
Attributes
| Ambient Operating Temperature | -4 to 140°F (-20 to 60°C). |
| Commodity Code | R3GB |
| Control Output Rating | SPDT, 0.2A at 30 VDC. |
| Detectable Speed | 0.33 to 9.8 ft/sec (0.1 to 3.0 m/sec). |
| Infrared Sensor | Dual element. |
| Power Consumption | Standby: 5 mA, Operating: 18 mA. |
| Power Requirement | 22 to 26 VAC/DC. |
| Range | 34.4 ft (10.5 m) Diameter at 13.8 ft (4.2 m) mount height. |
Specifications
| SKU | CS4119754 |
|---|---|
| MPN | OSC-200 |
| Alternate Part # | 124446-00 |



