Turck TW-L81-49-P-B128-1.5KPCS
SKU: CS3878112MPN: TW-L81-49-P-B128-1.5KPCSAlternate Part #: 7030702
7030702 - HF




$4,372.60
UnitAvailable on backorder
Product Details
HF Tag
Smart Label
- Tags on print roll
- Internal diameter of print roll 76.2 mm
- Outer diameter of print roll 305 mm
- HU-S adhesive, permanent
- Alignment of tags on print roll: outward
- Antenna position: chip at the end of the label leaving the roll
- Format: 49 × 81 mm
- Label spacing: 15 mm
- Web width: 53 mm
- Print: none
- Pack size: 1500 pieces per roll/2 rolls per box
- Identifier:
- Dr. Weigert product no.: Z01RFID
- Turck product no.: 7030702
- Turck product designation: TW-L81-49-P-B128-1.5KPCS
- Turck batch no.: XX
- EEPROM, memory 128 byte
- Not for direct mounting on metal
Attributes
| Construction Size | 81 x 49 mm |
| Customs Tariff Number | 85235110000.0000 |
| Design | Smart Label |
| Ecl Ss Code V5 1 4 | 27280401 -/- Identification RFID |
| Freely Usable Memory | 112 Byte |
| Memory | 128 Byte |
| Memory Type | EEPROM |
| Mounting | Metal-free |
| Protection Class | IP40 |
| Technology | HF RFID |
| Temperature During Read Write Access | -20…+70 °C |
| Temperature Outside Detection Range | -20…+70 °C |
Specifications
| SKU | CS3878112 |
|---|---|
| MPN | TW-L81-49-P-B128-1.5KPCS |
| Alternate Part # | 7030702 |










