Turck TW-R16-B128
SKU: CS3878124MPN: TW-R16-B128Alternate Part #: 6900501UPC/EAN: 4047101289664
6900501 - HF




$12.69
UnitAvailable on backorder
Product Details
HF Tag
- EEPROM, memory 128 byte
- Not for direct mounting on metal
Attributes
| Active Area Material | Plastic, PPS, black |
| Customs Tariff Number | 85235110000.0000 |
| Design | Hard tag |
| Ecl Ss Code V5 1 4 | 27280401 -/- Identification RFID |
| Freely Usable Memory | 112 Byte |
| Housing Diameter | Ø 16 mm |
| Housing Material | Plastic, PPS |
| Memory | 128 Byte |
| Memory Type | EEPROM |
| Mounting | Metal-free |
| Protection Class | IP69K |
| Technology | HF RFID |
| Temperature During Read Write Access | -25…+85 °C |
| Temperature Outside Detection Range | -25…+120 °C |
Specifications
| SKU | CS3878124 |
|---|---|
| MPN | TW-R16-B128 |
| Alternate Part # | 6900501 |
| UPC/EAN | 4047101289664 |











