Eaton M22-I1-PG
SKU: CS2763602MPN: M22-I1-PGAlternate Part #: 3-5493-003AUPC/EAN: 786685276632
Eaton M22 pushbutton surface mounting enclosure






$59.36
Unit1 in stock
Product Details
Eaton M22 One-element Surface Mounting Enclosure for M22 Modular Pushbuttons, 22.5 mm, Non-illuminated, IP67, IP69K, NEMA 4X, 13, Base: Black, Enclosure: White
Attributes
| Base | Black |
| Enclosure Color | White |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Non-illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | One-element |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS2763602 |
|---|---|
| MPN | M22-I1-PG |
| Alternate Part # | 3-5493-003A |
| UPC/EAN | 786685276632 |










