Eaton M22-IY1-PG
SKU: CS4898962MPN: M22-IY1-PGAlternate Part #: 3-5495-002AUPC/EAN: 786685276687
Eaton M22 pushbutton surface mounting enclosure






$63.35
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton M22 Surface Mounting Enclosure for M22 Emergency Stop Modular Pushbuttons, 22.5 mm, Non-illuminated, IP67, IP69K, NEMA 4X, 13, Base: Black, Enclosure: Yellow
Attributes
| Base | Black |
| Enclosure Color | Yellow |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Non-illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | One-element |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS4898962 |
|---|---|
| MPN | M22-IY1-PG |
| Alternate Part # | 3-5495-002A |
| UPC/EAN | 786685276687 |











