Eaton M22S-DL-B
SKU: CS4900180MPN: M22S-DL-BAlternate Part #: 3-5526-005AUPC/EAN: 786685274027
Eaton M22 modular pushbutton





$8.54
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, 22.5 mm, Flush, Momentary, Illuminated, Bezel: Black, Button: Blue, IP67, IP69K, NEMA 4x, 13, 5,000,000 Million mechanical operations
Attributes
| Actuator | Flush, button |
| Actuator Function | Momentary |
| Application | Pushbutton |
| Bezel | Black |
| Button Color | Blue |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Illuminated |
| Operating Cycles | 5 million |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | M22 series |
| Type | 22.5 mm Modular |
Specifications
| SKU | CS4900180 |
|---|---|
| MPN | M22S-DL-B |
| Alternate Part # | 3-5526-005A |
| UPC/EAN | 786685274027 |











