Eaton XTCE038C01A
SKU: CS5007915MPN: XTCE038C01AAlternate Part #: MSAA112453UPC/EAN: 04015081120093
Eaton motor control contact kit

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton CONTACTOR 3P FVNR 38A FR C 1NC 110/50 120/60 COIL DILM38-01
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 110 V 50 Hz, 120 V 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame Size | C |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | XT IEC |
| Type | FVNR Contactor |
Specifications
| SKU | CS5007915 |
|---|---|
| MPN | XTCE038C01A |
| Alternate Part # | MSAA112453 |
| UPC/EAN | 04015081120093 |


