Eaton XTCE038C10W
SKU: CS5007925MPN: XTCE038C10WAlternate Part #: MSAA112424UPC/EAN: 04015081119820
Eaton motor control contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
CONTACTOR 3P FVNR 38A FR C 1NO 42/50 48/60 COIL DILM38-10
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 42 V 50 Hz, 48 V 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame Size | C |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | XT IEC |
| Type | FVNR Contactor |
Specifications
| SKU | CS5007925 |
|---|---|
| MPN | XTCE038C10W |
| Alternate Part # | MSAA112424 |
| UPC/EAN | 04015081119820 |

