Eaton XTCE038C10G2
SKU: CS5007922MPN: XTCE038C10G2Alternate Part #: MSAA112436UPC/EAN: 04015081119943
Eaton motor control contactor
Contact us for pricing and availability
Product Details
XT IEC Contactor, 3 pole FVNR, 38A, Frame C, 1 Normally Closed, 230V 50/60Hz, Coil DILM38-10(230V50/60Hz)
Attributes
| Amperage Rating | 38A |
| Coil | 230 V 50 Hz, 240 V 60 Hz |