Eaton XTAE015B01R010
SKU: CS4999411MPN: XTAE015B01R010Alternate Part #: 3-1802-1589AUPC/EAN: 782116846191
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |