Eaton MMX34AA012F0-0
SKU: CS3362078MPN: MMX34AA012F0-0UPC/EAN: 786685268859
Eaton M-Max Series sensorless vector adjustable frequency drive





Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton M-Max Series Adjustable Frequency AC Drives Basic Controller, Full version, AA software design series, EMC filter, FS3 frame, 380-480V, 460V, IP20 enclosure rating, 0.5-7 hp, 12A output, 14.9A input, Three-phase in, three-phase out
Attributes
| Frame Size | 3 |
| Horsepower | 0.50-7 hp |
| Input Current | 14.9 A |
| Output Current Max | 12 A |
| Phase | Three-phase in, three-phase out |
| Rating | IP20 |
| Special Features | AA software design series, EMC filter |
| Type | Full version |
| Voltage Rating | 380-480 V, 460 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS3362078 |
|---|---|
| MPN | MMX34AA012F0-0 |
| UPC/EAN | 786685268859 |


