Eaton D26MR006A
SKU: CS4853709MPN: D26MR006AUPC/EAN: 782113277165
Eaton NEMA machine tool relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton D26 Series AC Relay With Pneumatic Timer Attachment Factory Installed, Four-pole, OFF Delay Pneumatic Timer, 120V/60 Hz-110V coil voltage, 50 Hz, Blank contact configuration, 4 blank cavities
Attributes
| Coil Voltage | 110/120 V |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Cavities | 4 blank |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Series | D26 |
| Special Features | OFF delay pneumatic timer |
Specifications
| SKU | CS4853709 |
|---|---|
| MPN | D26MR006A |
| UPC/EAN | 782113277165 |





