ACI A/100-3W-DO-12"
SKU: CS6285826MPN: A/100-3W-DO-12"Alternate Part #: 120017
100 Ohm (Three Wires) RTD, Duct, Without Box, 12”
Contact us for pricing and availability
Product Details
Product Configuration
Wire Standard Leads
Length 12”
Sensor 100-3W (100 Ω, 3 Wires)
Product Family Specifications
Stability +/- 0.03% after 1000 Hours @ 300ºC (572ºF)