Omega LD630-200
SKU: CS6034915MPN: LD630-200
LVDT Linear Position Sensors with Current Output
Unit
Available on backorder
remove
add
Product Details
  • Being replaced by our new and improved LD621A-100 Series
  • Better Than 0.2% Linearity
  • 5 to 300 mm Travel Lengths Available
  • 4 to 20 mA or 20 to 4 mA Versions Available