Omega LD630-300
SKU: CS5797275MPN: LD630-300
LVDT Linear Position Sensors with Current Output
Product Details
  • Being replaced by our new and improved LD621A-100 Series
  • Better Than 0.2% Linearity
  • 5 to 300 mm Travel Lengths Available
  • 4 to 20 mA or 20 to 4 mA Versions Available