Omron LY1F-AC24
SKU: CS5734715MPN: LY1F-AC24
H8020 Flange Relay 24VAC 8 Pins 15A @ 120V AC
Unit
5+ Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
remove
add
Product Details
H8020 Flange Mount Relay Coil Volts 24V AC AC Contact Rating - Relay 15A @ 120V DC Contact Rating - Relay 15A @ 24V Number of Pins - Relay 8 Contact Form - Relay SPDT Mounting - Relay Top Flange Power Consumption - Relay 1.2 VA Socket Code - Relay J Contact Material Silver Alloy Status Indicator No Push To Test Manual Electrical Connection 0.200 in Solder Terminals