Trane MSPLITPHI110
SKU: CS5610931MPN: MSPLITPHI110
UNIT; MINI SPLIT UNIT 110V 50HZ 60 HZ, 600-1200 CFM, MINI SPLIT-HVAC-PHI-110 (EAMS PART # EAMS-110)
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Type | Mini Split |
| Standards | CSA,EN 60335-2-65,UL 1598:2008 |
| Material | Aluminum |
| Frequency (Hz) | 50/60 |
| Current Rating | 0.12 A |
| Voltage (Vac) | 110V |
| New Long Description-500 | Unit, Air Cleaner, MINI SPLIT, 2.5 IN WD, 30 IN LG, 1.25 IN HT, 110 V, 0.12 A, 13.2 W, 50 TO 60 HZ, 600 TO 1200 CFM, ALUMINUM, POLYMERS, Meets UL 1598:2008, CSA, EN 60335-2-65 |
| Power Rating | 13.2 W |