Pepperl+Fuchs NBB20-U4K-N0
SKU: CS5506204MPN: NBB20-U4K-N0Alternate Part #: 70133134
Inductive sensor
UnitAvailable on backorder
Product Details
Rated operating distance: 20 mm, Installation: flush, Switching function: Normally closed (NC), Output type: NAMUR, Nominal voltage: 8.2 V (Ri approx. 1 kΩ)