Pepperl+Fuchs NBB15-U4K-N0
SKU: CS5506153MPN: NBB15-U4K-N0Alternate Part #: 70133132
Inductive sensor
UnitAvailable on backorder
Product Details
Rated operating distance: 15 mm, Installation: flush, Switching function: Normally closed (NC), Output type: NAMUR, Nominal voltage: 8.2 V (Ri approx. 1 kΩ)