Eaton EHD0881ACK00000000
SKU: CS5480767MPN: EHD0881ACK00000000Alternate Part #: 3-4780-10057AUPC/EAN: 786689161767
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 88A, 30 hp 208V NEMA 3R xl std HVAC high SCCR
Attributes
| Amperage Rating | 88A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R oversized |
| Horsepower | 30 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 208 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5480767 |
|---|---|
| MPN | EHD0881ACK00000000 |
| Alternate Part # | 3-4780-10057A |
| UPC/EAN | 786689161767 |