Eaton EHB0881ACKU0000000
SKU: CS5475360MPN: EHB0881ACKU0000000Alternate Part #: 3-4780-10036AUPC/EAN: 786689065379
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 88A, 30 hp 208V NEMA 3R xl std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso switch
Attributes
| Amperage Rating | 88A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation switch |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R oversized |
| Horsepower | 30 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 208 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5475360 |
|---|---|
| MPN | EHB0881ACKU0000000 |
| Alternate Part # | 3-4780-10036A |
| UPC/EAN | 786689065379 |