Eaton EHB6D02ABKS0000000
SKU: CS5478134MPN: EHB6D02ABKS0000000Alternate Part #: 3-4778-20013AUPC/EAN: 786689122584
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 6.0A, 1.5 hp 230V NEMA 12 xl std HVAC high SCCR 2 contactor byp
Attributes
| Amperage Rating | 6A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 oversized |
| Horsepower | 1.50 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5478134 |
|---|---|
| MPN | EHB6D02ABKS0000000 |
| Alternate Part # | 3-4778-20013A |
| UPC/EAN | 786689122584 |