Eaton EHB3D04A2JS0E00000
SKU: CS5476660MPN: EHB3D04A2JS0E00000Alternate Part #: 3-4774-40003AUPC/EAN: 786689095819
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 3.0A, 1.5 hp 480V NEMA 12 std HVAC base SCCR 2 contactor byp man byp switch
Attributes
| Amperage Rating | 3A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 1.50 hp |
| Options | Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476660 |
|---|---|
| MPN | EHB3D04A2JS0E00000 |
| Alternate Part # | 3-4774-40003A |
| UPC/EAN | 786689095819 |

