Eaton EHB2731ACKS0000000
SKU: CS5476554MPN: EHB2731ACKS0000000Alternate Part #: 3-4783-10005AUPC/EAN: 786689089078
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 273A, 100 hp 208V NEMA 3R xl std HVAC high SCCR 2 contactor byp
Attributes
| Amperage Rating | 273A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R oversized |
| Horsepower | 100 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 208 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476554 |
|---|---|
| MPN | EHB2731ACKS0000000 |
| Alternate Part # | 3-4783-10005A |
| UPC/EAN | 786689089078 |

