Eaton EHB1922A2KT0E00000
SKU: CS5476257MPN: EHB1922A2KT0E00000Alternate Part #: 3-4779-20117AUPC/EAN: 786689083885
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 75 hp 230V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso contactor man byp switch
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation contactor |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476257 |
|---|---|
| MPN | EHB1922A2KT0E00000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20117A |
| UPC/EAN | 786689083885 |