Eaton EHB1922A2KS0E00000
SKU: CS5476250MPN: EHB1922A2KS0E00000Alternate Part #: 3-4779-20111AUPC/EAN: 786689083670
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 75 hp 230V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476250 |
|---|---|
| MPN | EHB1922A2KS0E00000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20111A |
| UPC/EAN | 786689083670 |