Eaton EHB1564AAKS0000000
SKU: CS5476073MPN: EHB1564AAKS0000000Alternate Part #: 3-4782-40007AUPC/EAN: 786689079864
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 156A, 125 hp 480V NEMA 1 xl std HVAC high SCCR 2 contactor byp
Attributes
| Amperage Rating | 156A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 oversized |
| Horsepower | 125 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476073 |
|---|---|
| MPN | EHB1564AAKS0000000 |
| Alternate Part # | 3-4782-40007A |
| UPC/EAN | 786689079864 |

