Eaton EHB0344A1JS0G00000
SKU: CS5472886MPN: EHB0344A1JS0G00000Alternate Part #: 3-4770-40007AUPC/EAN: 786689114503
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 34A, 25 hp 480V NEMA 1 std HVAC base SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont
Attributes
| Amperage Rating | 34A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 25 hp |
| Options | Auxiliary contacts Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5472886 |
|---|---|
| MPN | EHB0344A1JS0G00000 |
| Alternate Part # | 3-4770-40007A |
| UPC/EAN | 786689114503 |