Eaton EHB0344A1KU0G20000
SKU: CS5472926MPN: EHB0344A1KU0G20000Alternate Part #: 3-4770-40048AUPC/EAN: 786689113582
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 34A, 25 hp 480V NEMA 1 std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso switch man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 34A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation switch |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 25 hp |
| Options | VFD run Auxiliary contacts fault Bypass light kit (on Manual bypass switch bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5472926 |
|---|---|
| MPN | EHB0344A1KU0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4770-40048A |
| UPC/EAN | 786689113582 |
