Eaton EHB0325A2KU0F20000
SKU: CS5472828MPN: EHB0325A2KU0F20000Alternate Part #: 3-4774-50438AUPC/EAN: 786689116347
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 32A, 30 hp 575V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso switch aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation switch |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 30 hp |
| Options | Auxiliary contacts Bypass light kit (on, VFD run, fault, bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 575 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5472828 |
|---|---|
| MPN | EHB0325A2KU0F20000 |
| Alternate Part # | 3-4774-50438A |
| UPC/EAN | 786689116347 |
