Eaton 84-32030-1
SKU: CS5027204MPN: 84-32030-1UPC/EAN: 786685017648
Eaton Industrial pump panel






Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton Freedom Industrial Pump Panel, Fusible disconnect, Pushbutton omitted, NEMA 3R stainless steel enclosure, 440V/50 Hz-460V/60 Hz coil, NEMA size 1, 96-300A solid-state relay with auto reset, 30A/600V type R fuse clip
Attributes
| Coil Voltage | 440V/50 Hz-460V/60 Hz |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Enclosure Material | Stainless steel |
| Fuse Clip Rating | 30A/600V |
| Fuse Clip Type | Type R |
| Overload Relay | 96-300A solid-state relay with auto reset |
| Size | NEMA size 1 |
| Special Features | Pushbutton omitted |
| Type | Fusible disconnect |
Specifications
| SKU | CS5027204 |
|---|---|
| MPN | 84-32030-1 |
| UPC/EAN | 786685017648 |


