Eaton 2147A11G15
SKU: CS5020552MPN: 2147A11G15UPC/EAN: 786678026992
Eaton motor control current transformer




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton motor control center, Ampgard renewal part, Potential Transformer with Primary Fuse Provision, 100V, 4200/120V, 60 Hz, Three-phase
Attributes
| Control Characteristics | 4200/120 V |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Phase | Three-phase |
| Type | Ampgard renewal part |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS5020552 |
|---|---|
| MPN | 2147A11G15 |
| UPC/EAN | 786678026992 |



