Eaton 2147A11G14
SKU: CS5020551MPN: 2147A11G14UPC/EAN: 786678026985
Eaton motor control potential transformers

Contact us for pricing and availability
Product Details
Ampgard renewal part, Potential Transformer with Primary Fuse Provision, 100V, 2400/120V, 60 Hz, Three-phase
Attributes
| Control Characteristics | 2300/120 V |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Phase | Three-phase |
| Type | Ampgard renewal part |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS5020551 |
|---|---|
| MPN | 2147A11G14 |
| UPC/EAN | 786678026985 |



