Eaton XTRM10A31Y
SKU: CS5010532MPN: XTRM10A31YAlternate Part #: MSAA010044UPC/EAN: 04015080100447
Eaton XT IEC control relay
Contact us for pricing and availability
Product Details
XT IEC Miniature Control Relay, Screw terminals, 45 mm - mini Frame size, 3NO-1NC contact configuration, 48V 50 Hz coil, 10A conventional thermal rating, 6A at 220/230/240V; 3A at 380/400/415V rated operational voltage