Eaton XTRM10A31P
SKU: CS5010526MPN: XTRM10A31PUPC/EAN: 04015081547661
Eaton XT IEC control relay
Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
XT IEC Miniature Control Relay, Screw terminals, 45 mm - mini Frame size, 3NO-1NC contact configuration, 380V 60 Hz coil, 10A conventional thermal rating, 6A at 220/230/240V; 3A at 380/400/415V rated operational voltage