Eaton XTFR6P3BBRD
SKU: CS5009983MPN: XTFR6P3BBRDAlternate Part #: 3-1904-141AUPC/EAN: 782116613175
Product Details
Eaton XT IEC motor control, UL 508 Type F - XT IEC FVNR Combination Motor Controller, 12A, 45 mm Frame size, 415V 50 Hz, 480V 60 Hz coil,Frame B,0.1 to 32 A,Built in heater
Attributes
| Amperage Rating | 6.30A |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Rating | 1 NO, 1 NC auxiliary contact |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |
| Overload Range | 0.1 to 32 A |